Rubriky
vlčácká kronika

Schůzka 7.1.2022

Dnes jsme se sešli poprvé v novém roce. Z vedoucích jsme tam byli já (Křeček), Víťa, Peťuna a Eliáš. Z vlčat přišli: Filip, Horouš, Kuba, Jakub, Honzík, Honza, Karel, Matěj, Matouš, Michal,  Patrik a Vojtěch.

Mrzlo, takže jsme šli do klubovny, kde už Víťa topil. Iniciativy se chopil Peťuna a tak jsme si nejdřív zahráli „na jelena“ (všichni chodí kolem stolu, na kterém spí myslivec a u kterého se musí držet horní desky nebo jejího kraje. Myslivec je slepý a koho se dotkne, ten vypadl. Stejně tak vypadne ten, kdo se desky pustí oběma rukama najednou. Poslední vyhrává). Potom jsme hráli hru, kde se vlčata rozdělila na dvě party, každá si sedla na jednu stranu stolu. A na střídačku si pod stolem (jedna skupina, potom druhá) posílala mince. Jak Peťuna určil, tak dali ruce nahoru a plácli s nimi o stůl. A druhá skupina měla hádat, kde jsou. Výsledek byl 7:3, takže ti co prohráli dělali 4 dřepy 🙂 . Poslední hrou bylo městečko Palermo (všichní „spí“, je určen vrah, doktor a šerif. Postupně se probouzí (vždy jeden), vrah ukazuje, koho chce zabít, doktor ukáže na toho, koho uzdraví (pokud by ho vrah chtěl předtím zabít) a šerif se může ptát na vraha (1x) a zjistí, jestli to vrah je nebo ne. Potom se „probudí“ celé městečko a hádá se, kdo je vrah (a pokud doktor náhodou neuzdravil toho, koho vrah chtěl zabít, tak ten je mrtvý). Mohou a nemusí někoho odsoudit (k odsouzení je potřeba nadpoloviční většina) a potom usínají. A vše se opakuje do té doby, než jsou usvědčeni všichni vrazi (při velkém počtu jich může být víc než jeden) nebo dokud nezbydou jen vrazi).

Potom jsme šli ven a hráli na schovku. Za tmy je to sranda, navíc jsme měli „cestující pikolu“ (nejdřív jí byl Eliáš, potom já) – prostě se pikola mohla přesouvat 🙂

Po dvou kolech jsme si zakřičeli pokřik a šli domů 🙂