1. smečka vlčat

Obecné informace

Jsme vlčácká smečka, což znamená, že pracujeme s kluky od 6 do 11 let. Na schůzkách, které probíhají každý pátek od 16:00, hrajeme hry, chodíme do přírody a také se vzděláváme. Dále rozvíjíme u vlčat schopnost spolupráce i samostatnosti a další schopnosti. Mimo schůzky podnikáme také výpravy (jednodenní výlety většinou do přírody) a přespávačky (dvoudenní nebo celovíkendové akce v přírodě nebo ve městě). Občas se také účastníme jiné akce pořádané naším střediskem, okresem, či krajem, jako jsou skautské závody, hlídání parkoviště na Kopečkové pouti, Robinův oheň a další. Rádi Vám odpovíme na jakékoliv dotazy.

Kontakty

Vít Marek

Vedoucí oddílu

Mobil: 720 289 908
Email: vlcata-letohrad@skaut.cz

Martin Řehák

Zástupce vedoucího oddílu

Petr
Hoffmann

Eliáš
Malý

Václav
Fogl

Schůzky

Pátek od 16:00 do 17:30
Schůzky neprobíhají, pokud jsou prázdniny, svátky atp.

Na schůzku potřebuješ

  • Oblečení a obuv vhodné na venkovní program
  • KPZ
  • Pití

Fotogalerie

Kronika

Kalendář

Květen 2024

Pátek 24. 5.

16:00 – 17:30
Schůzka (1. smečka vlčat)

Pátek 31. 5.

16:00 – 17:30
Schůzka (1. smečka vlčat)

Červen 2024

Pátek 7. 6. 16:00Sobota 8. 6. 16:00

Výprava (1. smečka vlčat)

Sobota 8. 6.

8:00 – 15:00
Výprava vlčata

Pátek 14. 6.

16:00 – 17:30
Schůzka (1. smečka vlčat)

Sobota 15. 6.

6:15 – 18:30
Výprava: Krajské kolo ZVaS (1. smečka vlčat)

Pro nováčky

Činnost

Naše činnost se skládá z několika různých akcí. Jsou to:

Pravidelné schůzky

Schůzky probíhají každý pátek od 16:00 do 17:30. Schůzky rušíme, když mají kluci prázdniny ve škole, jinak pouze ve výjimečných případech. Schůzky probíhají buď vevnitř v naší klubovně Urbanka (Kunčice 45, Letohrad), nebo především v přilehlém okolí. Během schůzky hrajeme různé hry, někdy se naučíme něco nového.

Jednodenní výpravy

Výpravy probíhají zpravidla v sobotu zhruba 3× do roka. Bývají v čase od 9:00 do cca 15:00. Většinou jdeme do přírody, někdy si kousek pomůžeme vlakem a projdeme si tamní přírodu. Kluci si s sebou nesou vlastní svačinu a pití, k obědu mají buď párek a pečivo nebo vaříme rizoto, gulášovku a podobné pokrmy v kotlíku na ohni. Během cesty hrajeme hry.

Přespávačky

Přespávačky běžně trvají 2–3 dny a probíhají zpravidla 3× za rok. Většinou je naším cílem chalupa, ale jednou do roka (v červnu) jdeme spát do přírody. Cestujeme buď auty, nebo pěšky (podle vzdálenosti). Pokud jsme na chalupě, tak během dopoledne většinou hrajeme nějaké deskovky a po obědě jdeme ven na hřiště, nebo jdeme na výlet po okolí. Když jsme na přespávačce v přírodě, především se přesouváme po svých. Také hrajeme hry a sami si vaříme.

Letní tábor

Každý rok prvních 14 dní v červenci jezdíme na stanový letní tábor. Táborem kluky provází celotáborová hra. Stavíme ho na zelené louce. V pátek s několika vedoucími postavíme kuchyni s jídelnou a v sobotu probíhá stavba s rodiči, na které postavíme stany, umývárnu a veškeré další vybavení. Děti na tábor přijíždějí v neděli – dopravu zajišťujeme my. Po týdnu probíhá tzv. návštěvní neděle v čase od 14:00 do 18:00 (čas je pevný). Tábor končí další sobotu a děti si odváží sami rodiče.

Další akce

Během roku se účastníme i několika dalších akcí, jako například:

  • Předávací schůzka s přespáním pro páťáky – jedna z prvních schůzek ve školním roce, na které přivítáme nováčky a rozloučíme se s páťáky, kteří odcházejí do skautů. Pro tyto kluky je akce s přespáním a druhý den je mezi sebe přivítají skauti.
  • Robinův oheň – celostředisková akce na přelomu září a října na počest zakladatele našeho střediska br. Robina, akce většinou probíhá od 14:00 do 20:00
  • Závod vlčat a světlušek – soutěž ve vědomostech a dovednostech, které děti během roku získají. Probíhá jednou za dva roky.
  • Vánoční besídka – prodloužená schůzka, na které si předáme dárky a koukneme se na nějakou pohádku.
  • Tříkrálová sbírka – každoročně, na začátku ledna, se jí účastníme jako koledníci.
  • Parkoviště – každým rokem na Kopečkové pouti v Letohradě hlídáme parkoviště v Novém Dvoře.

Výchova

Při veškeré naší činnosti se snažíme v klucích rozvíjet skautské znalosti a dovednosti, fyzickou zdatnost, logické myšlení, týmovou spolupráci a v neposlední řadě skautské myšlení. Snažíme se kluky nabádat k životu podle vlčáckého hesla, zákona a slibu. My vedoucí se snažíme jít klukům správným příkladem.