2. roj světlušek

O nás

II. roj světlušek je oddílem střediska Bratra Robina Letohrad a členem organizace Junák – český skaut, z. s.
Náš roj vznikl společně s ostatními oddíly v Letohradě v roce 1991. V roce 2009 se k němu pro nedostatek členů připojil I. roj světlušek z Letohradu – města.
V současné době se na vedení oddílu podílejí Veronika Stejskalová (vedoucí oddílu), Klára Dostálková (zástupkyně vedoucí oddílu), Helena Andrášová, Anežka Stejskalová a Tereza Plívová.
Náš roj se věnuje výchovné kategorii světlušek, tedy menším „skautkám“ od první do čtvrté třídy. Jakmile světlušky dosáhnou třídy páté, přechází již do starší zmiňované kategorie skautek, zpravidla do II. oddílu skautek, který rovněž patří pod středisko Bratra Robina.
Během roku se scházíme v menších skupinkách (= družinkách) každý týden, jednou do měsíce pak v rámci celého roje na různých výpravách, soutěžích, atd. Dvakrát do roka se pak snažíme vyjet na zajímavá místa v blízkém i vzdálenějším okolí na celý víkend a poznávat nové kraje.
Naším cílem je vést děti ke spolupráci i samostatnosti, pomáhat jim objevovat přírodu a získat k ní vztah, vážit si prostředí, ve kterém žijeme a lidí, kterými jsme obklopeni. Do programu zařazujeme i témata jako chování při krizových situacích a základy zdravovědy, nauku o přírodě, skautské dovednosti (uzlování, pobyt v přírodě,…), znalosti o naší vlasti – České republice, atd. Snažíme se být dětem podporou i vzorem a přistupovat ke všem podle jejich individuálních potřeb. Samozřejmě to vše v duchu celosvětového programu skautského hnutí, který si můžete prohlédnout na tomto odkazu:
Skautský program – PRINCIPY

Kontakty

Veronika Stejskalová

Vedoucí roje

Mobil: 774 240 817
Email: svetlusky.letohrad@skaut.cz

Klára Dostálková

Zástupkyně vedoucí roje

Mobil: 731 052 317

Anežka Stejskalová

Poštolky, úterý 17:00–18:30 a Sýkorky, pátek 16:15–17:45, Mobil: 703 648 685

Helena Andrášová

Sojky, pátek 14:30–16:00, Mobil: 608 955 136

Tereza Plívová

Vlaštovky, čtvrtek 17:00–18:30, Mobil: 774 545 472

Fotogalerie

Kalendář

Pro nováčky

Vzhledem k velkému počtu dětí přijímáme nové světlušky pouze v září. Pokud byste měli o členství v našem oddíle zájem (nebo víte o někom dalším), neváhejte se nám ozvat, my si vás zapíšeme a koncem srpna vás kontaktujeme.

Co a jak zabalit na akce

Jak vytvořit KPZ