Poradní skála 2023

O víkendu 6.–8. října proběhla celostátní skautská akce s názvem Poradní skála. Konala se na Průmyslové střední škole Letohrad a na její organizaci se podíleli skautští vedoucí z letohradského střediska. Akce byla určena pro vedoucí vlčat, světlušek, benjamínků a žabiček, tedy pro vedoucí nižší věkové kategorie. Přijelo sem téměř 200 účastníků z celé České republiky, aby v průběhu celého víkendu na různých přednáškách a workshopech sbírali potřebnou inspiraci pro jejich další činnost.
V pátek proběhla večerní hra, při které účastníci poznávali různá místa a zákoutí Letohradu. Během soboty a neděle si mohli vyzkoušet práci se symbolickým rámcem, prožít a aplikovat skautské rituály a rozšířit si znalosti ohledně družinového systému. Také proběhly různé sportovní aktivity, procházka a rukodělné programy. Nechyběla zde ani čajovna nebo deskové hry.
Děkujeme všem, kteří se na této akci podíleli! Také jsme moc vděční panu řediteli Štěpánkovi za zapůjčení prostorů PSŠ a paním kuchařkám, které se staraly o vynikající jídlo.