Výstup na Králický Sněžník

První srpnovou neděli se koná tradiční setkání na vrcholu Králického Sněžníku. Někdo vyrazí už v sobotu a přespí pod širým nebem, ostatní se vydávají na cestu v neděli ještě před východem slunce, aby se mohli společně sejít na slavnostním nástupu v 9.30 hodin. Již několik let tuto akci doprovází také bohoslužba se Zdeňkem Bohuslavem. „U slona” se zpravidla schází kolem stovky skautů, a to nejen z našeho střediska, ale i z celé republiky. Akce se poprvé konala u příležitosti výročí sta let skautingu a od té doby se koná pravidelně, letos (2023) již po sedmnácté.
Při společném výstupu středisko uděluje pamětní odznak na kroj. Pamětní odznak má čtyři stupně – první stupeň za prvovýstup a další stupně za 5., 10. a 15. výstup.

Vyhláška o zřízení pamětního odznaku Králický Sněžník
K nahlédnutí zde.