Rubriky
vlčácká kronika

Schůzka 21.1.2022

Dnešní schůzka byla na sněhu. Včera nasněžilo, tak jsme toho využili a byli venku. Nedříve jsem přišel já, pak Řízek, Peťuna, Víťa a nováček mezi vedoucími Vašek (snad vydrží) . A z vlčat přišli Filip, Horouš, Karel, Matěj, Michal, Štěpán, Vojtěch.

Na začátku jsme na pekáčích a bobech sjížděli kopec u Urbanky. Potom jsme šli na hřiště, kde Peťuna přichystal hru. Ta spočívala v tom, že vlčata byla rozdělena na 2 skupiny a na vymezeném území (cca 6m na všechny strany od rozměru fotbalového hřiště) měli hledat bílé papírky, na kterých byla čísla od 1 do 32 (každé číslo jednou). Kromě jednoho vlčáci našli všechny a konečný poměr (po sečtení čísel na lístcích) byl 142:302. Trochu jsem přemýšlel, jestli Peťuna není na vlčáky moc náročný, když jim do BÍLÉHO sněhu schovával BÍLÉ lístky s čísly :-). Následovala koulovačka. Nejdřív vlčata s vedoucími proti druhé skupině vlčat s vedoucími a potom vlčata proti vedoucím (jo, vedoucí prohráli). Po koulovačce jsme přešli zpátky k Urbance, kde se chvíli sáňkovalo/bobovalo. Potom jsme si 3x zahráli „Na školníka“ (pravidla: je jeden školník, který chodí/běhá kolem Urbanky. Druhým směrem chodí/běhá zbytek. Ale jak se objeví školník, tak nesmí nikoho vidět běžet, jinak vypadává. Po určeném počtu kol vyhrává ten první, kdo dojde/doběhne do cíle).
A to už byl konec schůzky, zakřičeli jsme si pokřik a šli domů.

Zapsal Křeček